Художники Прилуччини
Григорій Григорович Радченко
Художники – це люди шляхетні, талановиті, романтичні. Їх картини кличуть за межі буденності, у дивовижний світ краси і поезії.

Художник Григорія Радченко - відомий живописець Прилуччини, творить у стилі неокласицизму.
Роботи Радченка тепер можна побачити не тільки в Україні, але й у колекціонерів із Європи, США. Він вже має у своєму практичному «багажі» не одну персональну виставку.
Роботи його легкі, світлі, - хоч часто між них переважає осіння пора року. Але осінь у Радченка не похмура й сумна, а ота, жовтнева, - яскрава й багата на різнобарв'я. «Бувають картини, які малюю і рік, і більше. Вдосконалюю, допрацьовую, шукаю натхнення, а його мені дарує світ», - резюмує Григорій Радченко.
Риженко Анатолій Миколайович

Художник - графік. Його картини неодноразово виставлялись за кордоном. Але, де б не був художник, він завжди линув додому, де все миле і близьке серцю, де ще в дитинстві, в пошуках етюдів, пізнав і покохав рідний край.
Іван Макарович Тринчук-Задорожний
Художник портретист та пейзажист.
Учасник художніх виставок у Прилуках і Чернігові. Більша частина робіт складається з пейзажів рідної землі, в яких свіжо і трепетно розкриває чарівність рідної природи, її красу.
Олександр Іванович Івахненко
Відомий український художник, лауреат Державної премії імені Т.Г. Шевченка.
Працює в галузі книжної графіки.
У 1988 виходить у світ двотомна збірка поезій Т.Г.Шевченка, ілюстрована ним, яка отримала найвищу оцінку - Державну премію України ім. Т.Г.Шевченка.
Іван Макарович Тринчук-Задорожний

Олександр Іванович Івахненко

Більше шести років присвятив він грандіозній праці, монументальному розпису стін на сюжети з життя і творчості генія України, музею Тараса Шевченка в Каневі на Чернечій горі.
Перша персональна виставка в Прилуках відбулася в 2001.
Вербещук Степан Степанович
Займався різьбою по дереву та розписом ікон у Спасо-Преображенському соборі та Миколаївській церкві (сьогодні дзвіниця).Живописом самостійно почав займатися в 1987 році.Співпрацює х галереями Бойко-арт» (м. Київ, «PR группа «МаММа – арт» Евроимидж Украина» (м. Київ), Галерея живопису художників України (м. Тернопіль)Член спілки «Київські митці»Неодноразово брав участь в спільних виставках київських художників в Українському домі, в Будинку архітектора, в Музеї Книги в Києво-Печерській Лаврі.
Петро Борисович Бойко
Художник авангардист.
Петро Бойко, художник та колекціонер - особистість талановита і неординарна. Людина безмежної щирості та відкритості, справжньої спраги до життя, людей і мистецтва.

.jpg)
Він має досить вагомі творчі перемоги і вдачі, достойну участь зі своїми оригінальними роботами в чисельних персональних та колективних виставках регіону і країни, але ж ніколи не зупиняється на досягнутому, на вже намальованому і позитивно відміченому колегами та мистецтвознавцями...
Як художник, пан Петро працює в жанрі авангарду. У його полотен незвичайні кольори - вохристі, блакитно - сніжні, лілово - рожеві, бузковобілі.
В його приватному культурологічному музеї (розташував його в своїй домівці) багато робіт інших художників - відомих і не надто, бо він вміє радіти справжньому таланту і розуміє цінність кожної написаної картини... Більше 500 полотен існують на стінах кімнат як цільна живописна мозаїка і дарують душі неповторну насолоду...
Мироненко Петро Павлович
Художник-живописець і графік.
Учасник багатьох виставок у Прилуках, Чернігові, Києві, Всесоюзної виставки акварелі в Ленінграді.
В своїй творчості використовує різноманітну техніку: акварель, пастель, живопис.
Володимир Федорович Карась

Заслужений художник України, член Національної спілки художників України.
Відбулися 6 персональних виставок його творів. Працює в техніці Трав'юри, літографії, пастелі, акварелі і рисунка, а також в мішаній техніці.
Творчі роботи багаторазово репродукцірувалися в - журналах, газетах, буклетах.
Вийшли 3 художні альбоми, що повністю присвячені творчості художника, декілька каталогів.
Ім'я, біографічні дані про В. Карася та його творчість занесено в Енциклопедію "Слово о полку Ігоревім" (1995, С.-Петербург) і подано в" Енциклопедію сучасної України (2000, Київ). Володимир Карась і далі продовжує відтворювати чарівну природу сьогодення та історичну минувшину своєї рідної землі. Як справжній митець, не байдужий до культури та історії інших народів, взагалі до проблем людини, її вічного взаємозв'язку з Космосом.
ГУЗІЙ ВАСИЛЬ АНДРІЙОВИЧ
Заслужений майстер народної творчості України (1985).

В 1951 створив Прилуцький художній цех Чернігівських художніх майстерень, в якому пропрацював 24 роки.
Працював церковним живописцем, у техніці інкрустації соломою по дереву (з 1970).
Його роботи експонувалися в музеях Москви, Києва, Чернігова, Прилук. Учасник міських, рес¬публіканських, міжнародних виставок.
Близько 100 робіт подарував музею рідного міста.
КАНТУР КАТЕРИНА ПЕТРІВНА

Малює аквареллю, олівцем, тушшю, пастеллю, маслом. Любить малювати натюрморти, портретний живопис.
Точне відчуття кольору й композиції, органічність живописних полотен - все це, як нікому іншому, притаманне художниці.
З 1973 живе й працює викладачем школи мистецтв у Прилуках.
Її картини прикрашають кращі приватні колекції Прилук, Києва, Львова й Калінінграда.
СЕМЕН ТИХОНОВИЧ КАНТУР
Прилуцький скульптор Семен Тихонович Кантур - людина відома і шанована в Прилуках. Чудові роботи Майстра є в Мінську, Павлограді, Чернігові, Ніжині, Мелітополі.

Немає коментарів:
Дописати коментар